Yeni Yargı Paketinde İdam Cezası

Kamuoyu'nda yaşanan olaylar sonucu suçlulara cezaların caydırıcı hale gelmesi ve idam beklentisi her geçen daha fazla dile getiriliyordu. Hükümet tarafından yeni bir yargı paketi hazırlandı. hazırlanan pakette

Kamuoyu'nda yaşanan olaylar sonucu suçlulara cezaların caydırıcı hale gelmesi ve idam beklentisi her geçen daha fazla dile getiriliyordu. Hükümet tarafından yeni bir yargı paketi hazırlandı. hazırlanan pakette idam cezasıyla ilgili bir düzenleme olmadığı açıklandı.

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, yargı paketinin iki üç gün içinde tamamlanacağını belirterek muhalefete sunulacağını açıkladı. Söz konusu yeni düzenlemede idam cezasının bulunmadığını da kaydetti.
AK Parti Grup Başkanı Bostancı, yargı paketine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 1 Ekim’de açılacak Meclis'te ilk gündemin yargı paketi olacağını söyleyen Bostancı,“Yargı paketine ilişkin iç çalışmamızı bitirmeye çalışıyoruz. 2 ya da 3 gün içinde kendi iç bünyemizdeki çalışmayı tamamlarız" dedi.

"ORTAK KONSENSUSLA GEÇMESİNDEN YANAYIZ"

Bostancı, çalışmayı netleştirerek gelecek hafta muhalefete sunmayı planladıklarını söyleyerek "Yargı paketine ilişkin muhalefetle iyi bir çalışma yürütmek istiyoruz, ortak konsensusla paketin geçmesinden yanayız" diye konuştu.

Yargı paketi çalışmasını eylül ayı içinde bitirmek istediklerini belirten Bostancı, "13 gün var, 13 günde bitirmeyi planlıyoruz” sonrasında teklif Meclis Başkanlığına sunulacak" ifadelerini kullandı.

Bostancı, yargı paketinde idam cezasına ilişkin bir düzenleme ise olmadığını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'ten geçmesi durumunda idam düzenlemesini onaylayacağını söylemişti. 

"CEZALARIN İNFAZINDA ORTAK MUTABAKAT UMUYORUZ"

Cezaevlerindeki tutuklu ve hükümlü sayısındaki fazlalığa da değinen Bostancı, "Cezaevlerindeki insan sayısı 300 bine ulaşmış görünüyor. Cezaların infazına ilişkin Meclis'te bu konuda ortak mutabakatın çıkmasını umuyoruz" değerlendirmesini yaptı.

17 Eylül 2019 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.