İstanbul'dan Önemli Transfer

Henüz resmi açıklama yapılmadı ancak, geçtiğimiz günlerde şehrimize gelen ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile birlikte incelemelerde bulunan Sunay Akın'ın, İzmit Belediyesi'ne danışmanlık yapacağı iddia ediliyor

Büyütmek için resme tıklayın

Henüz resmi açıklama yapılmadı ancak, geçtiğimiz günlerde şehrimize gelen ve İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile birlikte incelemelerde bulunan Sunay Akın, İzmit Belediyesi'ne danışmanlık yapacağı iddia ediliyor.

30 Ağustos kutlamaları kapsamında düzenlenecek olan programda İzmitlilerle buluşacak olan Sunay Akın için resmi açıklamanın yapılıp yapılmayacağı önümüzdeki günlerde belli olacak.

Sunay Akın'ın kültürel alanlarda Fatma Kaplan Hürriyet ve İzmit Belediyesi'ne danışmanlık yapacağı iddia ediliyor.

İşte Kocaeli ailesi olarak Sunay Akın isminin İzmit için konuşuluyor olmasını büyük bir heyecanla takip ederken, söylentilerin gerçeğe dönüşmesini diliyoruz.

Sunay Akın Kimdir?

12 Eylül 1962 tarihinde Trabzon'da doğdu. Lise öğrenimini İstanbul Koşuyolu Lisesi'nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Fizik Coğrafya Bölümü'nden mezun oldu.

İlk şiirleri 1984 yılında dergilerde yayınlanmaya başladı. Arkadaşlarıyla birlikte 1989'da Yeni Yaprak şiir dergisini ardından 1990 yılında da Olmaz adlı şiir dergisini çıkardı.

1987 yılında Halil Kocagöz Şiir Ödülü’nü Noktalı Virgül adlı dosyasıyla aldı. 1990 yılında ise Orhon Murat Arıburnu Şiir Ödülü'nü Makiler şiiri ile kazandı.

Buluşlara dayanan, genellikle kısa şiirlerinde, Orhan Veli şiirindeki bir özelliğin günümüzde sürdürümcüsüdür. Bu tür şiire pek de özgü olmayan, yumuşak, lirik bir ses tonu vardır. Şiirlerinde özellikle ince yergi ögelerini kullanmadaki rahatlığı ile dikkat çeker. Cemal Süreyya'nın etkisinde sürdürdüğü şiirlerde, dil oyunlarına dayalı yoğun bir alaycılık ve şaşırtma; çocuklar ve hüzünle birlikte şairin ilgi ve duyarlılığını göstermektedir.

23 Nisan 2005 tarihinde 11 yıldır dünyanın dört bir yanından topladığı oyuncaklarla, hayali olan İstanbul Oyuncak Müzesi'ni Göztepe, İstanbul'da tarihi dört katlı bir konakta açtı.

27 Ağustos 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Kocaelispor Bu Sezonu Nasıl Tamamlar?