Zafer Mutlu; Erdoğan’ı Seviyorlar Ama Bana Oy Verecekler

Kentimizde Saadet Partisi’nin Başiskele Belediye Başkan adayı Zafer Mutlu oldu. Avukatlık mesleğini icra eden Zafer Mutlu, Başiskele’de tanınan bir isim. Mutlu geçtiğimiz günlerde gazetemize bir ziyarette bulundu. Kendisinin seçim çalışmaları hakkında konuştuk; İnsanlar size oylarını neden versin? Yaptığım çalışmalarda gördüm ki insanlar artık AK Parti’yi değiştirmek istiyor. Bu seçimde ben seçmende bunu görüyorum. Çat kapı

Haber albümü için resme tıklayın

Kentimizde Saadet Partisi’nin Başiskele Belediye Başkan adayı Zafer Mutlu oldu. Avukatlık mesleğini icra eden Zafer Mutlu, Başiskele’de tanınan bir isim. Mutlu geçtiğimiz günlerde gazetemize bir ziyarette bulundu. Kendisinin seçim çalışmaları hakkında konuştuk;

İnsanlar size oylarını neden versin?

Yaptığım çalışmalarda gördüm ki insanlar artık AK Parti’yi değiştirmek istiyor. Bu seçimde ben seçmende bunu görüyorum. Çat kapı ziyaretlerde, pazarlarda, ev toplanmalarında AK Parti’ye daha önce oy verdiğini söyleyen kişiler artık oy tercihlerini değiştirdiklerini söylüyorlar. Eskiyi hatırlıyorum. Bir avuç insanı çağırıp toplar, öyle konuşurduk. Fakat şimdi insanlar bizleri evlerine çağırıyorlar. Gittiğimizde 25-30 kişi kendiliğinden toplanmış oluyor. En sonunda bu bir genel seçim değil. Yerel seçim. Erdoğan’ı seven insanlar da bana oy vereceklerini söylüyorlar.

Başiskele insanının problemleri nelerdir, sizlere ne söylüyorlar?

Kısaca söylemek gerekirse, insanların imar konusunda büyük dertleri var. İlçe geneli olarak da Başiskele’nin bir merkezi yok. Bu konular üzerine de çalışmalarımız olacak.

Eleştirilen bir durumunuz var. Belediyecilik tecrübeniz olmadığı söyleniyor.

15 yıllık avukatım. Meslek hayatım boyunca sayısız belediye davası yürüttüm. Belediye mevzuatlarına hakim bir yapım var. Ayrıca daha önce de bir seçim yarışına girmiştim. Belediyeciliği bir ekip çalışması olarak görüyorum. Belediye başkanı tek çalışmaz. Bu konuda ayrıca daha önce Saadet Partisi’nin efsane belediyecilik örneklerinden bahsetmek isterim. Mesela Mustafa Çakır, Karşıyaka. Mesela İbrahim Karaosmanoğlu, Yuvacık. Rahmetli Mustafa Ağabey’in daha önce belediye başkanlığı tecrübesi yoktu.

Başiskele’de oturmadığınız söyleniyor, bu konuda cevabınız nedir?

Kim söylüyor ise yanlış söylemiş. 2013 yılından bu yana Bahçecik’te ikamet ediyorum. Anne tarafım aslen Rizeli. Rize’den Kocaeli’ye geldiklerinde sülalemizin büyük bir çoğunluğu Başiskele’ye yerleşmiş.

Vatandaşlar siz belediye başkanı olursanız yeterli yardım alınmayacağını söylüyor.

Bu konuda herkesin gönlü rahat olsun. Başiskele nüfusu belli bir ilçe. İller bankasından aldığı yardım da belli. Ben bunun üstüne belediyenin parasını ve kaynaklarını çok daha doğru kullanıp, daha iyi hizmet vereceğim. Mesela Mustafa Çakır, kazandığında telefonları kesik bir belediye devralmıştı. Belediyenin parası olmadığı için telefonları kesilmişti. Ama bıraktığı zaman belediyesinin kasası doluydu.

Seçim yarışı nasıl gidiyor?

Şu an başabaş gidiyoruz. 5 aydır sahalardayım. Bu çalışmalar itibari ile taban şu an bize yöneldi. Diğer partiler de tabandan gelen sese kulak verdi ve henüz aday açıklamadılar. Fakat Saadet Partisi olarak bizim bir ittifak görüşmemiz yok. Benim başkanlığımda AK Parti dahil bir çok kesime çağrı yapıyorum. Başiskele’yi beraber yöneteceğiz. Likayat kurallarına uygun, toplumda yeri olan kişiler ile beraber bir yönetim kadrosu oluşturacağım.

06 Şubat 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket SAYIN OKUYUCUMUZ HABERİ DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ?