Meteorolojiden Yeni Hizmet

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ege Üniversitesi ile gerçekleştirilen iş birliği çerçevesinde, “polen” kaynaklı alerjilere karşı tahmin ve uyarılarda bulunacak. İzmir’de başlatılan pilot proje, özellikle bahar alerjisi olanlar için önemli olacak. Projenin diğer illere de yaygınlaştırılarak polen ölçüm ve tahmin ağının genişletilmesi hedefleniyor. Konuya ilişkin Tarım ve Orman Bakanlığından yapılan açıklamada, kurumun bundan sonra “polen” kaynakl

Meteoroloji Genel Müdürlüğü,Ege Üniversitesi ile gerçekleştirilen iş birliği çerçevesinde, “polen” kaynaklı alerjilere karşı tahmin ve uyarılarda bulunacak.

İzmir’de başlatılan pilot proje, özellikle bahar alerjisi olanlar için önemli olacak. Projenin diğer illere de yaygınlaştırılarak polen ölçüm ve tahmin ağının genişletilmesi hedefleniyor.

Konuya ilişkinTarım ve Orman Bakanlığından yapılan açıklamada, kurumun bundan sonra “polen” kaynaklı alerjilere karşı tahmin ve uyarılarda bulunacağı ifade edildi.

Ölçülen polen verilerinin, haftalık meteorolojik tahminlerle değerlendirileceği, polenlere bağlı hastalıklar konusunda hazırlanacak uyarılar ve bilgilerin ise Ege Üniversitesi internet sitesi üzerinden vatandaşlarla paylaşılacağı bildirildi.

16 Mart 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.