Taraftar Açıklama Bekliyor

Kocaelispor’un dün akşamki hezimeti taraftarlarda büyük hayal kırıklığı yarattı. Camiada üzüntü devam ederken Kocaelispor’lu taraftarlar Bahri Yavuz’dan açıklama bekliyor. Kocaelispor kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığında Yönetime aday olarak büyük bir coşkuyla başkanlığa seçilen ve kısa zamanda Kocaelispor taraftarlarının sevgilisi haline gelen Bahri Yavuz, KEV mücadelesinde ortaya koyduğu “Halka rağmen hiçbir şey yapılamaz” mottosunu ken

Büyütmek için resme tıklayın

Kocaelispor’un dün akşamki hezimeti taraftarlarda büyük hayal kırıklığı yarattı. Camiada üzüntü devam ederken Kocaelispor’lu taraftarlar Bahri Yavuz’dan açıklama bekliyor.

Kocaelispor kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığında Yönetime aday olarak büyük bir coşkuyla başkanlığa seçilen ve kısa zamanda Kocaelispor taraftarlarının sevgilisi haline gelen Bahri Yavuz, KEV mücadelesinde ortaya koyduğu “Halka rağmen hiçbir şey yapılamaz” mottosunu kendisi uygulayamadı.

Büyük çoğunluğa göre başarısızlığın tek sebebi başkanın inadı oldu. Camiadaki görüş Yavuz’un, taraftara rağmen direttiği konuların Kocaelispor’da başarısızlığa neden olduğu.

2014 – 2015 Sezonunda başlayan Bahri Yavuz döneminde her sezon taraftarla fikir ayrılığına düşen başkan, o sezon taraftarın Kayhan Çubuklu’yla yolların ayrılması gerektiği fikrini benimseyemedi.

Akabinde gelen BAL şampiyonluğu sonrası açık ara şampiyon olan takımın teknik direktörüyle anlaşma sağlanmazken yerine Ümit Metin Yıldız getirildi. Değişen bir şey olmadı. Taraftar o sezonda da Ümit Hocanın gönderilmesi yönünde hemfikir oldu fakat Bahri Yavuz’un istikrar söylemleri Antalya’daki hayal kırıklığıyla sonuçlandı.

Geçen sezona yapılanma yılı adı altında başlayan Kocaelispor’da teknik direktör Ümit Metin Yıldız, taraftarın baskısına 3 hafta dayanabildi. Tekirdağspor yenilgisi sonrası Yıldız’ın istifasıyla birlikte başlayan Bahri Yavuz suskunluğu bugüne kadar devam etti. Ümit Metin Yıldız’ın istifası sonrası Bahri Yavuz adeta köşesine çekildi.

Transferin açılmaması bir kesim taraftarca haklı görülürken bir kesim taraftarın da tepkisini çekti. Tepki çeken bir diğer konu ise transfer yasağı devam ederken takımdan gönderilen futbolcular oldu.

Bu sezon transfer konusunda büyük çoğunlukla fikir ayrılığına düşen başkan, Bayburt yenilgisi sonrası Galip Gündoğdu’yla yolların ayrılması gerektiği fikrini kulak ardı etti.

Bugün gelinen noktada camiada büyük hayal kırıklığı ve üzüntü hakim. Bahri Yavuz’un yapacağı açıklama merakla bekleniyor.

16 Mayıs 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket SAYIN OKUYUCUMUZ HABERİ DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ?