Kedileri Tuzağa Düşüren Kafesler Kaldırıldı

NCITY AVM’nin bahçesinde görülen kedi tuzakları, kent gündeminde olay yaratmıştı. Hayvanseverlerin tepkisine sebep olan tuzaklar sonunda kaldırıldı. İzmit’te bulunan NCITY AVM’nin çevresine yerleştirilmiş ve içlerine mama koyarak kedileri tuzağa düşüren kafesler artık yok. Olay, bir mağaza çalışanının sosyal medyaya aktarmasıyla duyulmuştu. Birkaç gün önce Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin “özel mülk” diyerek bir şey yapmadıklarına yönelik bi

NCITY AVM’nin bahçesinde görülen kedi tuzakları, kent gündeminde olay yaratmıştı. Hayvanseverlerin tepkisine sebep olan tuzaklar sonunda kaldırıldı.

İzmit’te bulunan NCITY AVM’nin çevresine yerleştirilmiş ve içlerine mama koyarak kedileri tuzağa düşüren kafesler artık yok. Olay, bir mağaza çalışanının sosyal medyaya aktarmasıyla duyulmuştu. Birkaç gün önce Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin “özel mülk” diyerek bir şey yapmadıklarına yönelik bir iddia ortaya atıldı. Bunun üzerine hayvanseverlerin duruma tepkisi daha da arttı.

KOHAYDER’den Açıklama

Kocaeli Hayvanseverler Derneği konu ile ilgili bir açıklamada bulundu. Sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada dernek yöneticileri, yakalanan kedilerin kendilerine verilmesi konusunda anlaşmaya vardıklarını aktarmıştı.

Apar Topar Kaldırıldı

AVM çevresindeki kedi tuzaklarının artık kaldırıldığı öğrenildi. Ancak öncesinde tuzaklarla toplanan kedilere ne olduğu ise bilinmiyor.

09 Mart 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.