Attığınız Taş Nereye Giderse Gitsin

Her şeyden önce Fatma Hanıma teşekkür ediyorum. Teşekkür sebebimi kendisi biliyor. Şunu net olarak ifade etmeliyim ki geçmiş dönemden hesap sormak belediye harcamalarını incelemek yeni seçilen belediye başkanı olarak en doğal hakkıdır. Ortada bir usulsüzlük var ise elbette ortaya koymalıdır. Haksızlık usulsüzlük yapan kim varsa hesabını vermelidir. Buna itiraz edene en ağır lafları bende söylerim.

Haber albümü için resme tıklayın

Her şeyden önce Fatma Hanıma teşekkür ediyorum. Teşekkür sebebimi kendisi biliyor. Şunu net olarak ifade etmeliyim ki geçmiş dönemden hesap sormak belediye harcamalarını incelemek yeni seçilen belediye başkanı olarak en doğal hakkıdır. Ortada bir usulsüzlük var ise elbette ortaya koymalıdır. Haksızlık usulsüzlük yapan kim varsa hesabını vermelidir. Buna itiraz edene en ağır lafları bende söylerim. Ben attığınız taşlarla ilgilenmiyorum. Taşları boşa atmanız dan ve verdiğiniz sözleri tutmamanızdan sürekli tribünlere oynamanız dan sıkıldım. Gerçekten kimden hesap soracaksanız, kimi kapının önüne koyacaksanız bunu hukuk çerçevesinde Belediye Başkanına yakışan şekilde buyurun yapın.

Canlı yayında ”buradan çıkıp oraya gidecem tabelalarını sökecem kapının önüne koyacam” dedi . Hürriyet dün üç büyük hata yaptı :

Böyle bir konuşma bu tarz belediye başkanı olarak kendisine yakışmadı. Bu tarz konuşmalar mafya dizilerinde bolca mevcut ancak başkanın bu dizileri izlemeye vakti olmadığını düşünüyorum.

Böyle bir konuşmayı yaptıktan sonra misafir bahanesiyle oraya gelmemesi hiç hoş olmadı.

Ortada bir meclis kararı ve sözleşme varken kaldı ki belediye başkanı olarak emniyet müdürü ve kaymakam ile bizzat görüştüğü halde avukat ve zabıtaları oraya göndermesi olacak iş değil. Başkan Avukatlık yaptığı dönemlerde böyle uygulamalar yapıyor muydu diye sormak isterim.

Gelelim Nevzat Doğan’a cevap ver Başkan ne demek sessiz kalmak en büyük cevaptır. Sessiz kalmak böyle bir ortamda nasıl cevap olur? Gebze’ye gidince her şeyi arkanızda mı bıraktınız ? Üslubu ve hareket tarzı yanlış olsa da ortaya atılan iddialar mevcut bu iddialara siz cevap vermeyecekseniz kim cevap verecek? Cevap hakkınızı kullanmak için neyi bekliyorsunuz?

Ortada haksız hukuksuz uygulamayı kim yapmışsa kim yapacaksa ben bu uygulamalara karşıyım. Geçmiş de yapılana da günümüzde ve gelecekte yapılacaklara da.

22 Haziran 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket SAYIN OKUYUCUMUZ HABERİ DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ?