“Bana 1 Milyon Dolar Vereceksin”

ABD’de internetten yayınlanan ‘Genç Türkler’ adlı televizyon programının sunucusu Cenk Uygur, ABD Başkanı Donald Trump’a üniversite yıllarında notlarını açıklama çağrısında bulunarak, “Eğer senin notların benden daha iyiyse ben sana 1 milyon dolar vereceğim, ama benim notlarım daha iyiyse sen bana 1 milyon dolar vereceksin” dedi. Uzun yıllardır ABD’de yaşayan politika yorumcusu ve televizyon programcısı Türk

ABD’de internetten yayınlanan ‘Genç Türkler’ adlı televizyon programının sunucusu Cenk Uygur, ABD Başkanı Donald Trump’a üniversite yıllarında notlarını açıklama çağrısında bulunarak, “Eğer senin notların benden daha iyiyse ben sana 1 milyon dolar vereceğim, ama benim notlarım daha iyiyse sen bana 1 milyon dolar vereceksin” dedi.

Uzun yıllardır ABD’de yaşayan politika yorumcusu ve televizyon programcısı Türk kökenli Uygur, Genç Türkler programının son döneminde Başkan Trump’ın eğitim hayatındaki notlarını açıklamamasını gündeme getirdi.

Trump’tan, okulda ve üniversiteye giriş sınavında aldığı notları açıklamasını isteyen Uygur, “İkimiz aynı üniversitede eğitim aldık. Bu nedenle notlarımızın karşılaştırılması adil olur. Eğer senin notların benden daha iyiyse ben sana 1 milyon dolar vereceğim, ama benim notlarım daha iyiyse sen bana 1 milyon dolar vereceksin” ifadesini kullandı.

‘Belki de Baban ve Milyoner Dostlarının Yardımıyla Mezun Oldun’

“Trump’ın lise notları içler acısı, bu notlarla asla Fordham’a girememeliydin. Eğer notlarını kamuoyuyla paylaşırsan üniversiteden de geçemeyeceğin görülür. Belki de babanın ve milyoner dostlarının yardımıyla zar zor mezun oldun” dedi.

Uygur Washington Post gazetesine yaptığı açıklamada, Trump’ın 2011’de dönemin ABD Başkanı Barack Obama’dan notlarını açıklamasını istediğini anımsatarak, “Trump’ın Obama’ya yaptığı bu çağrının oldukça ırkçı olduğunu düşündüm çünkü kayıtlar Obama’nın muhteşem bir öğrenci olduğunu gösteriyordu. Trump’ın Obama’nın notlarını istemesinin tek nedeni Obama’nın ırkıydı” yorumunda bulundu

08 Mart 2019 - Dünya


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.