5 Milyon Emekliye 355 TL İntibak

Emekliler yeni intibak için yasa bekliyor. Eğer beklentiler hayata geçerse, 5 milyon emekliye 355 TL’ye varan zam yolu açılacak. Beklenilen intibak yasası çıkarsa, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu detaylı bir çalışma gerçekleştirecek. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların maaşı yeniden hesaplanacak. Daha önceki intibak düzenlemesinde 2000 yılı ve öncesinde emekli

Emekliler yeni intibak için yasa bekliyor. Eğer beklentiler hayata geçerse, 5 milyon emekliye 355 TL’ye varan zam yolu açılacak.

Beklenilen intibak yasası çıkarsa, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu detaylı bir çalışma gerçekleştirecek. 2000 yılı ve sonrasında emekli olanların maaşı yeniden hesaplanacak.

Daha önceki intibak düzenlemesinde 2000 yılı ve öncesinde emekli olan yaklaşık 2 milyon SSK’lı 50 ile 355 lira arasında zamdan yararlanmıştı. Yeni intibakta da artışın bu seviyelerde olabileceği ifade edildi. Türkiye Emekliler Derneği(TÜED), yapılacak intibak düzenlemesinin yaklaşık 5 milyon emekliyi kapsayacağını belirtildi.

15 Mart 2019 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.