Yürüyüş Yolunda Hareketlilik

Kocaeli Valiliği, kentte yürüyüş, basın açıklaması, miting, çadır kurma, stant açma ve benzeri etkinliklerin yasaklandığını duyurmuştu. Alınan bilgilere göre HDP’li bir grubun yasağa rağmen yürüyüş yapmaya hazırlanıyor. Bu nedenle çevik kuvvet ekipleri HDP İl Binasının önünde önlem almış durumda bekliyor. Eğer yürüyüş gerçekleşirse çok sayıda gözaltı olacak gibi görünüyor. İşte Valilikten Yapılan Açıklama “Bu sebeple

Büyütmek için resme tıklayın

Kocaeli Valiliği, kentte yürüyüş, basın açıklaması, miting, çadır kurma, stant açma ve benzeri etkinliklerin yasaklandığını duyurmuştu.

Alınan bilgilere göre HDP’li bir grubun yasağa rağmen yürüyüş yapmaya hazırlanıyor. Bu nedenle çevik kuvvet ekipleri HDP İl Binasının önünde önlem almış durumda bekliyor. Eğer yürüyüş gerçekleşirse çok sayıda gözaltı olacak gibi görünüyor.

İşte Valilikten Yapılan Açıklama

“Bu sebeple il genelindebu amaca yönelik gerçekleştirilebilecek yürüyüş, basın açıklaması, açlık grevi, oturma eylemi, stant, çadır kurma, bildiri dağıtma, protesto eylemi, diğereylem ve etkinlikler ile bu eyleme destek vermek amacıyla eylem ve etkinlik düzenlemek için gelen araçların ve şahısların ilimiz sınırlarına girişlerinin engellenmesi ile belirtilen konuların devamı niteliğindeki her türlü eylem ve etkinlikler, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 7. ve 17. maddeleri hükmü gereğince, Kocaeli sınırları içerisinde 22 Nisansaat 00.01’den 6 Mayıs saat 24.00’a kadar 15 gün süreyle Valilik makamının 22 Nisan 2019 tarih ve 1150 sayılı ‘olur emri’ ile yasaklanmıştır.”

25 Nisan 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket SAYIN OKUYUCUMUZ HABERİ DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ?