Kocaeli’de 13 Kişinin Canını Aldılar!

Hafriyat kamyonun çarpması sonucu yaşamını yitiren Şule İdil Dere’nin ailesi, hafriyat kamyonlarına ilişkin rapor hazırladı. Rapora göre, 2018’de Türkiye’de 253 kişi, hafriyat kamyonları ve beton mikserlerinin karıştığı kazalarda hayatını kaybetti. 2017’de 141 kişi hayatını kaybetmişti. 2016 yılında Kadıköy Yoğurtçu Parkı’ndaki yürüyüş yolunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait hafriyat kamyonunun çarpması sonucu hayatını kaybeden Şule

Büyütmek için resme tıklayın

Hafriyat kamyonun çarpması sonucu yaşamını yitiren Şule İdil Dere’nin ailesi, hafriyat kamyonlarına ilişkin rapor hazırladı. Rapora göre, 2018’de Türkiye’de 253 kişi, hafriyat kamyonları ve beton mikserlerinin karıştığı kazalarda hayatını kaybetti. 2017’de 141 kişi hayatını kaybetmişti.

2016 yılında Kadıköy Yoğurtçu Parkı’ndaki yürüyüş yolunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait hafriyat kamyonunun çarpması sonucu hayatını kaybeden Şule İdil Dere’nin ailesi, ‘Türkiye ve İstanbul Hafriyat Kamyonu+Beton Mikseri Can Kaybı raporu’ hazırladı. Rapora göre 2018 yılında Türkiye’de hafriyat kamyonu ve beton mikseri ile 253 kişi hayatını kaybetti, 943 kişi de yaralandı.

BİR YILDA YÜZDE 80 ARTIŞ!

Raporda dikkat çekici noktalardan biri Türkiye’de hafriyat kamyonu ve beton mikseri ile can kaybı sayısında 2017’ye göre yüzde 80 artış görülmesi oldu. 2017 yılında 141 kişi hayatını kaybetmişti. Yine rapora göre, faaliyetine ve trafikteki seyrine kamu denetiminde izin verilen hafriyat kamyonu ve beton mikseri ile yaşanan 253 can kaybı dışında 2018’de kamu kurumlarının yürüttüğü çalışmalarda ve kamu araçları ile 274 kişi hayatını kaybetti.

Kocaeli’de 13 kişi öldü

En çok hafriyat kamyonu ve beton mikseri şoförü can kaybı sayısı, kamu hizmeti veren ancak çalışanları için dahi İş Sağlığı Güvenliği yasa ve yönetmeliklerine uymadığı görülen DSİ ve Karayolları gibi kamu kurumlarının çalışmalarında görüldü. 2018 yılında hafriyat kamyonu ve beton mikseri ile can kaybının en çok görüldüğü 5 il sırasıyla İstanbul (22), İzmir (17), Maraş (17), Kocaeli (13) ve Ankara (10) oldu.

02 Şubat 2019 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket SAYIN OKUYUCUMUZ HABERİ DEĞERLENDİRİR MİSİNİZ?