Muharrem Tutuş seçim beyannamesini açıkladı

AK Parti İzmit Belediye Başkan adayı Muharrem Tutuş, seçim beyannamesini açıklayarak, 5 yıldır İzmit’te unvanı olmayan belediye başkanı gibi çalıştığını belirtti.

Muharrem Tutuş seçim beyannamesini açıkladı
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Muharrem Tutuş bugün Kongre Merkezi’nde seçim beyannamesini açıkladı.

YOĞUN KATILIM

Programa, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Sadettin Hülagü, Veysal Tipioğlu, Sami Çakır, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Mehmet Akif Yılmaz, Cemil Yaman, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti MKYK Üyesi İlyas Şeker, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus, BBP Kocaeli İl Koordinatörü Metehan Küpçü, MHP İl Başkan Yardımcısı Yaşar Arslan, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Halil Dokuzlar, AK Parti MDK Üyesi Halit Çokan, AK Parti MKYK Yedek Üyeleri Davut Coşkun Şiviloğlu, Serpil Yılmaz, MHP Kocaeli eski Milletvekili Kemal Köse, Eski Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Kocaeli eski İl Başkanları Mehmet Ellibeş, Mahmut Civelek, Şemsettin Ceyhan katıldı.

CUMHUR İTTİFAKI’NDAN BİRLİK MESAJI

31 Mart yerel seçimlerinde İzmit adayı olarak mevcut Meclis Üyesi Muharrem Tutuş’u gösteren İzmit ilçe yönetimi misafirleri kapıda karşıladı. Türk bayrakları ve parti bayraklarıyla süslenen salonda Başkan adayı Muharrem Tutuş’un posterleri de yer aldı.

Programda başlamadan seçim şarkıları eşliğinde meclis üyesi adaylarının tanıtımı yapıldı. Programa karılım oldukça yoğun olurken her mahalle kendi pankartları ile salonda yerini aldı. Cumhur İttifakı salonda bir ve beraberlik pozu verirken MHP ve BBP’lilerin de katılımı oldukça yüksekti.

‘GÜLE GÜLE FATMA SANA…’

Gençlik kolları ise ‘İzmit bizimdir bizim olacak, şehitler ölmez vatan bölünmez, güle güle Fatma sana, İzmit’in çocuğu Muharrem Tutuş, dik dur eğilme Alperenler seninle, havaya havaya eller eller havaya,’ sloganları ile programda tempoyu hiç düşürmedi.

‘TUTUŞ İLE YENİLEN’

Programda söz alan Muharrem Tutuş, “İzmit’i kazanarak yönetici vasfıyla, icracı makamıyla hizmet etmeye geliyoruz. Ulaşım ve trafik projelerimizle İzmit’in geleceğini yapılandıracağız. Körfez’den Cengiz Topel’e metro; Bu projemizde İzmit’imizden de belli başlı yerlerden sonra İzmit’in duraklarından devam dip Cengiz Topel’e kadar gidecek. Biz ilk tramvay dediğimizde bu kette neler konuşulduğunu biliyoruz. Artık tramvayın kapasite artırımını konuştuğumuz günlere geldik. Burada başkanımızda sunumunda bahsetmişti, iki tramvayı birbirine bağlayarak, kapasite artırımını sağlayacağız. Sepetçi- Sekbanlı İzmit Merkez yeni ulaşım; Yeni imar yollar çalışmaları ile devam edeceğiz. TOKİ’nin çalışmalarının ardından Sepetçi bölgesindeki köylerimizin trafik yükünü Bekirpaşa’ya inmeden üniversite yolunu alarak alternatif yol oluşturacağız. İzmit D-100 karayolu kavşak düzenlemeleri; Gölcük tarafından gelirken köprü üstünden köprü oluşup İstanbul istikametinden gelen araçlar için yan yollar oluşturup iki yol olarak U yaparak kent merkezine girme imkânı sağlayacak. Yatay asansör; Bu proje çok kıymetli, İzmit’in bazı bölgelerinde ulaşımı güç toplu alanlar var. Bu yerlerde yaş almış büyüklerimiz merdivenler ya da yan yollardan zorlanıyorlar. Bu yatay asansörlerini İzmitli hemşerilerimizin hizmetine sunacağız.

“İZMİT’İ BİSİKLET İLÇESİ YAPACAĞIZ”

Bisiklet yolları; İzmit’in neredeyse bütün beldelerinde bisiklet güzergahları oluşturmuştuk ancak bu beş yılda bazı yerlerde u konu ile alakalı yapılandırma yapmamız gerektiğini biliyoruz. Elektrikli bisiklet yollarımızla Derince’den başlayıp İzmit Başiskele ve Kartepe kesintisiz yol olarak bir ağ oluşturacağız. İzmit’i bisiklet ilçesi yapma niyetiyle yola çıktık. Yeni otoparklar; Park et devam et mantığı ile otopark yerlerini belirleyerek İzmit’in çeşitli yerlerine otopark yapma düşüncemiz var. Sosyal destek: Kocaeli sosyal yaşam merkezi; İnterteks alanında herkesin kendisini bulabileceği yeni bir alan oluşturacağız. Barınma konaklama merkezi; Barınma imkanı olmayan vatandaşlar için çeşitli hizmetler verilecek bir proje olacak.

İzmit Boğazova parkı gelişen bir yer. 50 dönüm bir alana piknik alanları, tenis, voleybol sahaları gibi yürüyüş alanlarından oluşan ciddi bir spor komplesi tadında ciddi bir alan yapacağız. İzmit Gündoğdu Parkı yapacağız. Burada çeşitli fonksiyonları ve düğün salonunun olduğu bir merkez talebi olmuştu. Başkanımızda talimatı verdi. Bu projede zaten adım atıldı. Çok kıymetli projelerimizde biri olacak. Çok amaçlı salonlarımızı hayata geçireceğiz. Kırsal mahallelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın kullanacağı salonlar olacak. Eksik olan yerlerde yaparak köylerimizin eksiklerini tamamlayacağız.


TOPLUMSAL YAŞAM KOMPLEKSLERİ

Mola evleri yapacağız. Nefes alacak, ihtiyaç giderecek vakitte yaşlılarımız ve çocuklarımız için ihtiyaç olan bir kıymetli hizmet. Toplumsal Yaşam Kompleksleri projesi. Bu proje çokça anlatılması gereken bir proje. Belli merkezlerde İzmit’imizin 4 -5 yerinde yapılması gereken bütün herkesin ayrı ayrı kullanabilirken ayrıca müşterek olarak da kullanabilecek olan çocuklar yararlanırken annelerinde yararlanacağı, yaşlılarımızın da ayrıca kullanabileceği, herkesin kendinden bir parça bulabileceği alanlar olacak.


SERVİS DESTEĞİ

8, 12. Sınıf öğrencilerimize servis desteği vereceğiz. 8. Sınıf ve 12. Sınıfta çocuklarımızın sınavları var. Liselere ve üniversiteye hazırlık sınavları. Haliyle ailelerin üzerinde ekstra yükler oluşuyor. Biz de bu yüke ortak olmak istedik. Roman Kültür Evi; İçinde kafe kütüphane etkinlik alanları olan, roman vatandaşların özellikle yoğun yaşadığı bölgede bu alanları fonksiyonel hale getirerek yapmak istediğimiz bir proje. Okul ve İbadethane Bakım Destek Timi; Bütün ibadethanelerimizin bakım ve onarımını yapmaya devam edeceğiz. Eksik tamir ve bakımlarını eksiksiz ele alacağız. Gondol Projesi; Venedik gibi şehrin içinden dereler geçmese de sahil düzenlemeleri ile beraber derelerden uygun olanlarla gondol projemizi hayata geçireceğiz.

Muharrem Tutuş seçim beyannamesini açıkladı

İKİ İLÇENİN BERABER YAPACAĞI İLK PROJE

Servetiye Kurtuluş Parkı; İzmit’in kurtuluşunda çok ciddi rol oynamış bu alana bugünden daha fazla kıymet vererek İzmit’in sembol yerlerinden biri haline getireceğiz. Başiskele ilçemiz ile beraber yapacağız. Belki iki ilçe belediyesinin birlikte yapacağı ilk proje olacak. Flamingo (Yüzer) restoranı; İzmit olarak bizler İzmitli hemşerilerimizi denizle buluşturmak için yaptığımız bir proje. Yüzen restoranımızı sosyal tesis mantığı ile İzmitli hemşerilerimizi hizmetine sunacağız. Daha makul fiyatlarla vatandaşlar bu hizmetten yararlanmış olacak.

FLAMİNGO YÜZER RESTORAN

28 Haziran’da İzmit’in kurtuluşu ile ilgili birçok etkinlik yapıyoruz. Ama bu kutlamaları yaparken İzmit’in kurtuluşunda büyük payı olan Servetiye cephesine büyük önem vereceğiz. Servetiye Kurtuluş Parkı Başiskele ve İzmit Belediyesi ortak yapacak. İzmit’e deniz ile buluşma noktaları çok fazla. Ama biz sosyal tesis mantığına farklı bir bakış getirerek Flamingo yüzer Restoranımızı yapacağız. Mehtap turları ve farklı çalışmalar yapacağız. Dışardaki fiyatlardan daha makul fiyatlarla hizmet verecek.

Muharrem Tutuş seçim beyannamesini açıkladı


GENC-İZ

Özellikle genç kardeşlerimize parantez açmak istiyorum, önümüzdeki sürecin kilit kelimelerinden birisi genciz olacak. Önümüzdeki 5 yıl İzmit’te her yerde ve çok sık duyacaksınız. İzmit’te gençlerimize öze gençlerimize ait genç-iz merkezimiz her yer kuşatacak. Burayı hayata geçirerek kentin kültürüne de bir artı katma değer ekleyip gençlerin hizmetine sunacağız. Kültür Sanat etkinliklerimiz devam edecek, açık hava sinemaları, konserler vb. çeşitli festivalleri planlayarak bu etkinlikleri devam ettireceğiz.

KOCAELİSPOR DESTEĞİ

Kocaelispor taraftar desteği. Bizler Kocaelispor’umuzu sadece lafta değil, sadece konuşarak değil aynı zaman bugüne kadar Kocaelispor’a ne kadar destek olduysak bundan sonra da destek olacağız. Kocaelispor’u kentimizde inşallah yeni doğmuş bebeklerimize taraftar paketi hediye ederek çocuklarımızı beşikten itibaren Kocaelisporlu yaparak hayata başlamaları sağlayacağız. Yeni 18 yaşına girmiş çocuklarımıza iç sahalarda bilet desteği vereceğiz. Kocaelispor'un üzerinde sadece konuşarak değil maddi kaynak sağlayacak projelerimiz de ileri ki süreçlerde açıklayacağız.


AİLE BOYU OYUN KÖYÜ

Çölyak Hastalarına özel yaptığımız merkezlerimizde özel bir fırın yapıp onları da unutmayacağız. Fenilketoniri; Bu arkadaşlarımız için de bir alan yağacağız. Aile Boyu Oyun Köyü; Çocukları anne babaları ile beraber oyun oynayacağı bir alan olacak. Aile bağlarını kuvvetlendirmek adına bir köy oluşturma arzusu ile yola çıktık bu da inşallah kentimize hayırlı olacak. Kapalı semt pazarı; nerelerde pazarlarımız eksik hepsini çalıştık, bizler bu kente ne yapacağımızı biliyoruz demiştik. Daha konforlu Pazar yapılmasına imkan sağlayacağız.

Kentsel yenilenme; Kıymetli büyükşehir belediye başkanımızın üzerine yoğunlaştığı, kentin yenilenmesi ihtiyacı fark edildi. Bu kentteki trafik problemi ile beraber mevcut imar uygulamalarımızı planlayıp İzmit’i kentimizi önümüzdeki elli yıla hazırlayacak bir proje olacak. Mo-bel İzmit, belediyeyi sizin ayağınıza getireceğiz.

BORÇSUZ BELEDİYE

Son dönemde İzmit Belediyesi ekonomik olarak sıkıntılar yaşıyor. Bizler siyaseten birbirimizin işlerini beğenmeyiz belki ama mali olarak güçlü olmalıyız demiştik. Belediye batıyor emiştim, siyaset yapıyorsunuz demişlerdi ama gelinen nokta belli. İzmit Belediyesi’nden alacağı olanlara şu çağrıda bulunmak istiyorum. Alacağınız var biliyoruz ama İzmit belediyesinin kapısına avukatlarla, haciz memurları ile gelindiğinde içimiz acıyor , İzmit Belediyesi prestijli bir belediye. 20 gün daha sabredin belediyeye haciz memuru, avukat yollamayın 20 gün sonra geldiğimizde herkesin alacağını takır takır ödeyeceğiz. “ dedi.

PROJELERİN TAMAMI İSE ŞU ŞEKİLDE:

Körfez’den Cengiz Topel’e Metro Konforu

İzmit D-100 Karayolu Kent Geçişi ve Kavşak Düzenlemeleri

Akçaray Kapasite artırımı

Alikahya Stadyum Taramvay Hattı

Sepetçi-Sekbanlı ulaşım aksı

Alikahya TEM Araç Geçidi

Dik Yamaçlara Yatay Asansör

Bisiklet ve Elektrikli bisiklet yolları

İzmit’te Otopark ve Tır Parkları

Kocaeli Sosyal yaşam Merkezi İnterteks Alanı

Barınma ve Konaklama Merkezi

İzmit Boğazova parkı

İzmit Gündoğdu Parkı

Çok Amaçlı Salonlar

Mola Evleri

Toplumsal Yaşam Kompleksleri

Okul Aile Birliklerine Birer Personel

8. ve 12. Sınıf Öğrencilerine okul Servis Desteği

Roman Kültür Evi

Seka Kültür Havzası

Kocaeli Kent Müzesi

Gondol Projesi

Servetiye Kurtuluş Parkı

Flamingo Yüzer Restoranı

İzmit Gölkay Su Sporları Merkezi

Genç-iz Etkinlik Tesisi

Gençlik Merkezi Etüt Kütüphane

Drag Pisti

Genç Hat (Başkana Ulaşma hattı)

Sporpark

Skatepark ve Bisiklet Parkuru

Kocaelispor Taraftar Desteği

İzmit Olimpik Yüzme Havuzu

Oyun Sokakları

Yaşlı Servisi

Çocuk Eğlence ve Bakım Merkezleri

Çölyak hastalarına özel Fırın

Fenilketonüri hastaları İçin özel Menü çıkaran restoran

Aile Boyu Oyun köyü

İzmit Şirintepe Kayık çekek Yeri

Kırsal Tarım Destekleri

Kapalı Semt Pazarları

Ataköy Projesi

Toprak Sizin projesi

Kocaeli Kıtalar Akvaryumu

İzmit Sokak Hayvanları Barınma Merkezi

Kentsel Yenilenme

Mo-bel hizmet kapınızda

Ruhsat Cebimde uygulaması

Borçsuz Belediye

10 Mar 2024 - 13:52 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak İşte Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan İşte Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler İşte Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı İşte Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.