Kocaelispor'dan Doğukan Kaya açıklaması

Spor Toto Süper Lig'e yükselen MKE Ankaragücü, Kocaelispor'dan file bekçisi Doğukan Kaya'yı transfer ettiğini duyurdu. Kocaelispor ise anlaşmaya varıldığı fakat transferin henüz resmi olarak gerçekleşmediğini belirtti.

Büyütmek için resme tıklayın

Kocaelispor Kulübü'nden Doğukan Kaya'nın transferi hakkında yapılan açıklamada şunlar kaydedildi; “Kulübümüz kalecilerinden, Doğukan Kaya'nın nihai transferi hususunda MKE Ankaragücü ile anlaşmaya varmıştır. Anlaşma maddesinde bulunan ''Transferi gerçekleştiren kulüp, transfer ettiği oyuncunun mensubu olduğu kulübe 30 Haziran 2022 tarihine kadar ödenmesi gereken transfer ücretini ödemediği takdirde söz konusu oyuncunun transferi gerçekleşmez, gerçekleşmediği takdirde Kocaelispor’a 500.000 TL ceza tutarı öder ve neticesinde futbolcu Kocaelispor Kulübü’ne geri döner.'' maddesi gereğince halihazırda resmi bir açıklama yapılmamıştır. 30 Haziran 2022 Tarihine kadar kulübümüze ödenecek transfer bedelini müteakiben kulübümüz tarafından resmi açıklama yapılacaktır. MKE Ankaragücü kulübü sözleşmedeki bu maddeyi dikkate almadan transfer duyurusunu yapmıştır” denildi.

Kocaelispor, Ankara ekibiyle 4 yıllık sözleşme imzalayan Doğukan Kaya'dan 1 Milyon TL bonservis elde edecek. Ayrıca bir sonraki transfer satışından yüzde 20 pay alacak.

16 Haz 2022 - 13:35 - Spor