Kocaeli Haber

Gölcük’te Organ Bağışı Standı Kuruldu

Gölcük’te Organ Bağışı Standı Kuruldu

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde, 3-9 Kasım Organ ve Doku Haftası dolayısıyla organ bağış standı kuruldu. Necati Çelik Devlet Hastanesi organ ve doku bağış biriminin sorumlu hemşiresi Gülay Karataş ile hemşireler Tülay Ertufan, Fatma Dere, Fatma Kavalcı ve Hatice Çon’dan oluşan ekip tarafından, Anıtpark’ta kurulan stantta, vatandaşlara broşür dağıtılarak organ bağışı hakkında bilgiler verildi.

BİLGİ VERİLDİ

Organ bağışı dolayısıyla kurulan tanıtım standında organ bağışı hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlara, görevli sağlık personeli tarafından bilgiler verildi. Organ bağışında bulunan vatandaşların kayıtları yapıldı. Düzenlenen tanıtımda vatandaşlara, İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlisi Nuran Doğan tarafından organ naklinin önemi ve hangi durumlarda organ nakli yapılabilir, hangi organlar bağışlanabilir gibi konularda bilgiler aktarıldı.

“HERKES İHTİYAÇ DUYABİLİR”

İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlisi Nuran Doğan, 1 organın bir can demek olduğu bilincinin tüm vatandaşlar tarafından benimsenmesi gerektiğini vurgulayarak, “İnsanların vücudunda bulunan her organa iyi bakması gerekiyor. Bunun yanı sıra herkes bir gün bir organa ihtiyaç duyabilir” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.