Kocaeli Haber

Genç İzmitliler Platformu Durmuyor

Genç İzmitliler Platformu Durmuyor

Genç İzmitliler yine dur durak bilmiyorlar. Yaptıkları projelerle ve enerjileriyle kentteki tüm sivil toplum kuruluşlarına örnek olan ve İzmit’in en hareketli yüzü haline gelen Genç İzmitliler Platformu Ramazan Bayramı dolayısı ile 150 çocuğu baştan aşağı giydirerek sevindirdi.

Bu gün 150 çocuğa kıyafetlerini hediye eden Genç İzmitliler Platformu çocuklarla beraber sohbet de ederek sevinçlerine ortak oldular. Açıklamasında “ Çocukların gözlerinde gördüğümüz bu sevinç hiç bir şeye değişilmez, çünkü çocuk gülerse dünya güler.” diyerek emeklerinden ve desteklerinden dolayı da tüm platforma teşekkürlerini iletti.

BU SEVİNÇ DÜNYALARA BEDEL

Çocuklara hediyelerini ederken konuşan Genç İzmitliler Platformu Başkanı Samet ŞENGÖZ : “ Benim çok benimsediğim bir Yunus Emre felsefesi var. Mal da yalan mülk de yalan. Gel biraz da sen oyalan diyor. Bu bağlamda aslında bir çok şeyi özetliyor. Genç İzmitliler olarak kurulduğumuz günden beri ihtiyaç sahibinin yanındayız. Ve bunun en güzel yanı bunu tamamen kendi imkanlarımız çerçevesinde yapıyor olmamız. Bu gün de 150 ihtiyaç sahibi çocuğumuzu giydiriyoruz. Her zaman dediğimiz gibi çocuk gülerse dünya gülecek. Bu gün burada yavrularımızın gözündeki mu mutluluğu görmek paha biçilemez bişey. Ben ekibime de çok teşekkür ediyorum. “ Dedi.

DÜNYA ÇOCUKLARINI UNUTMAYIN

Şengöz : “ Dünyanın muhtelif yerlerinde bu gün çocuklar ölüyorlar. Afrikada açlıktan. Suriye’de savaştan. Arakan’da zulümden… Her ne olursa olsun bu gün dünyanın vicdanı kördür, sağırdır. Dünyanın neresinde olurda olsun, ölen veya öldürülen bir çocuk için gönlü sızlamayan da vicdandan yoksundur. Bizler inanıyoruz ki Allah’ın da bir adaleti var. Her zaman dediğimiz gibi dünyada barışı sağlamak için önce çocukların göz yaşlarını dindirmemiz lazım.” Dedi.

HERKES ETRAFINDAN BAŞLAMALI

Son olarak Şengöz : “ Bu gün biz İbrahim as’ın ateşine su taşıyan karınca misaliyiz. Elimizden gelen budur. Safımız bellidir. Bu minvalde herkes çevresini düzeltmek için mücadele etse ülkemiz ve dünyamız daha yaşanabilir, daha mutlu bir yer haline gelecek. İnsanları sevindirin. Çocukları sevindirin. Ben bu noktada bu kadar sağ duyulu ve bu kadar hassas arkadaşlarla beraber olduğum için çok mutluyum. Dünya daha güzel bir yer olabilir, herkes üzerine düşeni yaparsa” diyerek çocuklara hediyelerini takdim etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.