Kocaeli Haber

Genç İzmitliler Platformu Çanakkale’yi Andı

Genç İzmitliler Platformu Çanakkale’yi Andı

Genç İzmitliler Platformu güzel bir organizasyona imza attı. Çanakkale Savaşı’nın yıl dönümünde şehitlerimize ithafen tamamen platformun yöneticilerinden oluşan bir ekiple oynadıkları “Çanakkale Mehmedim” adlı oyunu bu akşam izleyici ile buluşturacaklar. Saygı Duruşu ve İstiklal marşı ile birlikte başlayan Dr. Şefik Postalcıoğlu Kültür Merkezi’de sergiledikleri oyuna katılım yoğundu. Ayrıca oyun izleyicilerde duygusal anlar da yaşattı.
Aynı zamanda Programa Kent Konseyi Emekli Meclisi aynı zamanda Ak Parti İzmit Belediye Meclis üyesi adayı Halil Atay, Kardeş dernekler; Akmeşe Sosyal Yardımlaşma derneği Başkanı Sebahattin Demiray, Uğultu Sanat Derneği Başkanı Uğur Polat Posuflu ve İzmitliler salonu doldurdular.

Çanakkale Bir Destandır

Genç İzmitliler Platformu Başkanı Samet Şengöz : “ Bundan 104 sene önce bu topraklarda bir destan yazıldı. Vatanın bağımsızlığı ve bütünlüğü için bu millet gözünü kırpmadan canını siper etti. Kimse sen ben demedi. Bu topraklarda yaşayan ve kendini bu topraklara ait hisseden herkesin mezarı var Çanakkale’de. Bizler de Çanakkale Savaşı’nın 104. Yıl dönümünde tüm aziz şehitlerimizi böyle yad etmek istedik. Bir tarih şuuru oluşturmak istedik. “ dedi.

Platformun Tiyatro Kulübü

Başkan Şengöz : “ Biz geçtiğimiz günlerde burada arkadaşlarımızı ağırlamıştık. Daha sonrasında bir tiyatro ekibi kurduk kendi içimizde. Ve arkadaşlarımız çok güzel bir oyun çıkarttılar. Günlerce çalıştılar bu güzel gece için. Kendilerine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ve bu güzel oyunu bizlerle buluşturdular. Kültür-Sanat organizasyonlarımız devam edecek. İzmit bizi seviyor, biz de İzmit’i.” diye konuştu.


İşte Platformun Tiyatro Ekibi

Erhan UYANIK bşk yrd.
Behra SAYAN   bşk yrd.
Burcu AÇIKGÖZ Çevre şehircilik ve AR-GE birim bşk.
Bülent ŞİMŞEK tanıtım medya birim bşk.
Abdullah SARIKAYA stk birim başkanı.
Gülşah KENDİRCİ yönetici
Caner GÜNER.   yönetici
Semih BAYER   yönetici
Harun çiftçi yönetici
Emir özay yönetici
Kadir çoban yönetici
Şahin ceritlioğlu yönetici
Burak Erdoğan ünv birimi
Emre ÇEPEL tiyatro birim bşk

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.