Kocaeli Haber

FETÖ’nün Evrakları Gümrükte Ele Geçirildi

FETÖ’nün Evrakları Gümrükte Ele Geçirildi

Derince Gümrük Muhafaza Müdürlüğü sahasında içinde ev eşyası olduğu belirtilen bir konteynır içinde yapılan aramalarda FETÖ/PDY terör örgütüne ait çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Kocaeli Derince Gümrük Muhafaza Müdürlüğü sorumluluk sahasında bulunan Evyap Limanında, içerisinde ev eşyası olduğu beyan edilen bir konteyner geldi. Konteynerin gideceği adres olarak Amerika gösterildi. İşlemler devam ederken, konteynerdeki eşyaların sahibi S. H. A’nın vekili M.Y. Derince Gümrük Müdürlüğüne bir dilekçe verdi ve şahsın eşyasını yurtdışı ikametgahına göndermekten vazgeçtiğini ve konteynerin kendilerine teslimini istedi. Bu talep üzerine durumdan şüphelenen gümrük muhafaza ekipleri konteynerin mührünü açınca konteynerde koliler ile karşılaştı.

Soruşturma başlatıldı
Konteynırda rastgele açılan bir koliden M.F.E isimli bir kişinin fotoğrafı, üzerlerinde FEM dershanesi ve Fatih Koleji ibareleri bulunan broşürler ile yine M.F.E’nin haber yapıldığı eski tarihli Zaman, Taraf ve Bugün gazeteleri çıktı. Konu ile ilgili olarak Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı bilgilendirildikten sonra alınan talimatla Kocaeli Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü, Derince Gümrük Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Çok sayıda örgütsel evrak ele geçirildi
Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimat doğrultusunda konteynerde yapılan aramada,  M. F. E, S. H. A.ve muhtelif kişilere ait kimlik, pasaport, alışveriş kartları,  2 adet E serili, 1 adet B serili, bir Amerikan Doları, Üzerlerinde Asian Holdings, United Smart İndüstriyal Limited, Sunsmart Corporation Limited Report And Financial Statements firmalarına ait ibareler yer alan çok sayıda klasör, Samanyolu logolu Fethullah GÜLEN isimli vcd, muhtelif çok sayıda belge, cd, hard disk, kartvizit,  Asya Card ekstreleri, fotoğraflar, olmak üzere toplamda 110 kalem suç unsuru olduğu değerlendirilen materyal tespit edilerek muhafaza altına alındı.   Olayla ilgili olarak konteynerdeki eşyaların sahibi S. H. A’nın vekili olan M.Y gözaltına alındı. Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından konuyla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.