Kocaeli Haber

Erkeksen Çık Karşıma

Enver Everdi

Enver Everdi

Türkiye’de bir dönem liderlerin, başkan adaylarının canlı yayında kendilerini halka anlatmalarına ve tartışmalarına birçoğumuz şahit olduk.

Günümüzde siyasetin sertleşmesi ve üslubun sıkıntıya girmesi sonucu artık liderler, adaylar birbirleriyle yan yana gelmiyor.

Ana muhalefette Chp lideri Kemal Kılıçdaroğlu her seçim döneminde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı canlı yayınlara davet etti. Bunu her seferinde kullanma çabalarına girdi. Buradan sürekli Cumhurbaşkanı’na yüklendi. Kanallar ve televizyonlar elinde, istediğin kanalda istediğin gazetecilerle erkeksen çık karşıma dedi.

Ve gün geldi çattı. Chp’de Kurultay zamanı. Chp başkanlığı için dört isim aday.

Mevcut Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Ümit Kocasakal ve Ömer Faruk Eminağaoğlu. Gazeteci Uğur Dündar‘dan bir çağrı geldi. Chp Genel Başkan adayları canlı yayında buluşsunlar. Kılıçdaroğlu’nun her fırsatta dile getirdiği önerinin aynısı. Her fırsatta dile getirdiğiniz konuyu hayata geçirme şansı buyrun size fırsat .

Yapılan çağrı üzerine Ümit Kocasakal, Ömer Faruk Eminağaoğlu ve Muharrem İnce buna hazır olduklarını ve Kemal Kılıçdaroğlu’yla birlikte  canlı yayına katılacaklarını açıkladılar.

Gelin görün ki Kılıçdaroğlu’ndan hala ses yok. Her fırsatta canlı yayın demokrasi vurgusu yapan, bu iş çok önemli gelsin halka anlatalım diyen ve erkeksen çık karşıma diyen Kılıçdaroğlu.

Evet aynı çağrıyı sana yapıyoruz. Erkeksen çık karşılarına.

CHP de Genel Başkan Değişir mi?

Chp’de bu delege sistemiyle Genel Başkan değişikliği biraz zor. Hatta imkansız görünüyor. Öyle ki her fırsatta demokrasi vurgusu yapacaksın lakin iş kendine geldiğinde koltukta kalmak için bütün anti-demokratik yöntemleri kullanacaksın. İşte Kılıçdaroğlu’nun seçim karnesi

2011 Seçim Sonuçları

Ak Parti – %49.95

Chp – %25.94

Mhp – %12.98

2014 Seçim Sonuçları

Ak Parti – %45.60

Chp – %27.80

Mhp – %15.20

2015 7 Haziran Seçim Sonuçları

Ak Parti – %40.9

Chp – %25.0

Mhp – %16.3

2015 1 Kasım Seçim Sonuçları

Ak Parti – %49.5

Chp – %25.3

Mhp – %11.9

Genel Başkanlığa geldiği günden beri Chp oylarında dünya yansa değişiklik olmuyor. Çok vurgu yaptığı demokrasiyi önce kendi partisinde uygulaması gerekiyor. Cumhurbaşkanından beklediğini kendin uygulayamıyorsan nasıl olacak söylediğinizi kendiniz yapamıyorsanız ya hiç söylemeyin yada uygulayın

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.