Kocaeli Haber

En Çok Kocaeli Kazandırdı

En Çok Kocaeli Kazandırdı

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu açıklanan son nüfus artış verilerine göre, Kocaeli ödediği kişi başı vergi ile ortalamanın üzerine çıkarak yine devlete en fazla kazanç sağlayan il olduğunu söyledi

TÜİK tarafından açıklanan 2018 yılına ait nüfus verilerine göre; Kocaeli nüfusu 2017 yılına göre binde 12.2 artarak 1 milyon 906 bin 391 kişi oldu. Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu açıklanan son nüfus artış verilerine göre, Kocaeli ödediği kişi başı vergi ile ortalamanın üzerine çıkarak yine devlete en fazla kazanç sağlayan il olduğunu söyledi. Bununla birlikte Kocaeli’nin vergi geliri sağlamada en önde olmasına karşın, kamu harcamalarından aldığı payda yetersiz kaldığını ifade etti.

‘İKİNCİ BÜYÜK İL’

KSO Başkanı Zeytinoğlu il Bazında Vergi Gelirleri araştırması sonuçlarını değerlendirerek, “Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan 2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Gelir ve Giderleri verilerine göre Kocaeli, Türkiye’nin tüm vergi gelirinin yüzde 11,82’sini üreterek, vergi gelirine katkıda İstanbul’dan sonra ikinci büyük il oldu. 71 ilin vergi gelirlerinin toplamından fazla vergi ödeyen Kocaeli,  açıklanan son nüfus artış verilerine göre kişi başı ödenen vergi sıralamasında 38 bin 529 TL ile yine Türkiye’ye en fazla kazanç sağlayan il oldu.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.