Kocaeli Haber

Dilovası’na Giriş ve Çıkışlar Rahatlayacak

Dilovası’na Giriş ve Çıkışlar Rahatlayacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından TEM otoyolu ve D100 Karayolu’ndan Dilovası ilçesi kent merkezi arasında araç giriş ve çıkışlarını rahatlatmak amacı ile yapılan kavşak hizmete açıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Dilovası şehir merkezine giriş çıkışları rahatlatmak için Batı Kavşağı’ndaki düzenleme çalışmaları tamamlandı. Çalışmalar çerçevesinde kavşakta ilave kollar ve köprüler oluşturularak bağlantılar sağlandı. Proje içerisinde yer alan 3 adet köprü de tamamlandı. Son rötuşların yapıldığı çalışmalarda ilçe merkezinden D-100 İstanbul yönüne gitmek isteyen araçlar trafik sorunu yaşamayacak. Proje ile Gebze yönünden gelerek Dilovası’na gitmek isteyen araçların sanayi alanı içerisine girmeden ilçe merkezine geçişi sağlanacak. Dilovası girişi için mevcut köprünün revize edildiği proje kapsamında 70 bin metreküp kazı yapılırken 4 bin metre uzunluğunda yağmursuyu hattı döşendi. Ayrıca 63 adet prefabrik kiriş imalatı gerçekleştirildi.

Dilovası ilçe merkezinden D-100 İstanbul yönüne gitmek isteyen araçlar proje ile direkt katılım sağlayabileceği ve TEM Otoyolu’ndan gelen araçların Dilovası ilçe merkezine girişini rahatlatacak kavşak düzenlenen törenle tanıtıldı. Tanıtım toplantısına Kocaeli Büyükşehir belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Dilovası Kaymakamı Mustafa Asım Alkan, AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ve vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, önemli sanayi kuruluşlarının tesislerini barındıran ilçede yapılan kavşağın trafik sorununa çözüm getirdiğini söyledi. İlçede yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktaran Toltar, Dilovası’nın Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile her geçen gün geliştiğini kaydetti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.