İşte Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber

CHP’li Kadınlardan 3 Aralık’ta Anlamlı Program

CHP’li Kadınlardan 3 Aralık’ta Anlamlı Program

CHP’li kadınlar 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde önce GÖRSEM üyelerinin sorunlarını dinledi ardından sevinç gösterileri ile karşılandıkları özel öğrenciler ile bir araya geldi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya ve yönetimi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile Görme Engelliler Dayanışma Derneği Kocaeli Şubesi (GÖRSEM) ve 28 Haziran İlköğretim Okulu’nun özel eğitim sınıfı öğrencilerini ziyaret etti. İlk olarak GÖRSEM ziyaretini gerçekleştiren CHP’li kadınlar engelli bireylerin yaşadığı sorunları dinledi. GÖRSEM Başkanı Dursun Karaman tüm dernek üyeleri adına kendilerini sadece özel günlerde değil sürekli olarak ziyaret ederek sorunlarının çözümünde yanlarında olan CHP’li kadınlara teşekkür etti.

SADECE BAKIM PARASI ENGELLİYE ÇÖZÜM DEĞİL

İktidarın engelliler için hayata geçirdiği projelerin aslında daha büyük engeller teşkil ettiğini dile getiren dernek üyeleri, “Engelli yakınlarına bakım parası ödüyoruz diyorlar. Hastanelerin hepsi internet üzerinden randevu sistemi ile çalışmaya başladı. Görme engelliler telefonla randevu talep ettiklerinde site üzerinden randevu alınması gerektiğine dair yönlendiriliyor. Görme engelimiz olduğunu söylediğimizde ise internet sitesinin görme engelliler için tasarlanmadığını bu şekilde randevu alamayacağımızı söylüyorlar. Sadece bakım parası vererek her sorunumuzu çözdüklerini zannediyorlar” diye konuştu.

BİR HALKEVİ DURAĞIMIZ VARDI ONU DA KALDIRDILAR

Bir başka dernek üyesi ise, “Kocaeli’de bir çok park, bahçe denilen kamu alanı mevcut. Bunlardan çok azına engelli bireyler girebiliyor. Ya engelli rampası yok, ya görme engelliler için yön gösterici bir yürüme alanı yok. Bu eksiklikleri anlatma ile bitiremeyiz. Yıllardır iktidar sahiplerine bu sorunları dile getirdik ancak bizler için en ufak bir adım dahi atılmadı. Otobüs duraklarında da aynı sıkıntıyı çekiyoruz. Eskiden Halkevi Durağı’nı engelliler için uygun hale getirmişlerdi. Özellikle görme engelliler için yapılan sesli yönlendirme cihazı bizi oldukça sevindirmişti. Bu uygulama sadece tek bir durakta yapıldı. Hepimiz o duraktan toplu taşımayı kullanmaya başladık. Ancak o durağı da kaldırdılar” dedi.

SORUNLARINIZIN ÇÖZÜMÜNE YÖNELİK PROJELER

Bir çok sorunun dile getirildiği ziyarette konuşan CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, “Sizlerle gerçekleştirdiğimiz tüm toplantılarda bu anlattıklarınızı partideki yetkililerimize iletiyor, gerekli raporlamaları yaparak meclise de taşınmasını sağlıyoruz. Yaşadığınız sıkıntıların hepsini biliyoruz. Önümüzdeki seçimler için yine bu sıkıntıları belediye başkan adaylarımız ile de paylaşıyor olacağız. Sizlerin sorunlarına çözüme yönelik projeler hazırlamaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

ÖZEL ÇOCUKLAR İLE ÖZEL VAKİT

GÖRSEM ziyaretinin ardından CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya ve yönetimi 28 Haziran İlköğretim Okulu’nun özel eğitim sınıfı öğrencilerini ziyaret etti. Toplamda 16 özel öğrencinin eğitim gördüğü sınıftaki çocuklara çeşitli hediyeler götüren CHP’li kadınlar sevinçle karşılandı. Özel çocuklar ile bol bol sohbet ederek oyunlar oynayan CHP’li kadınlar okul öğretmenlerinden çocukların öğrenim durumları ile ilgili bilgi aldı. Özel çocukların sarılarak sevgi gösterilerinde bulunduğu CHP’li kadınlar, çocuklarla birlikte kitap boyama aktivitesine de katıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

72