Kocaeli Haber

ÇAĞIN SORUNU = MUTSUZLUK ÇÖZÜMÜ = ÖZE DÖNÜŞ

Serhat Yılmaz

Serhat Yılmaz

Çağın sorunu mutsuzluğun kaynağı bana göre kendisine yabancılaşan insanlar oluşu, özünde ki benden uzaklaşma ve bireylerin  kendi kafasında  oluşturduğu ‘vitrin benlik modeli’ mutsuzluğunun temel sebebi olmuş vaziyette..


Günlük yaşamın akışına baktığımız da zorunluluklarla örülmüş bir yaşam sistemi içinde, oradan oraya savrularak  yoğun bir mücadele ile savaşarak yaşıyoruz.

Her şeyi önceden hayatımızda planlanmış bir şekilde hareket ediyoruz. Okul, iş, sosyal yaşam, aile yaşamı, arkadaşlar, hobiler, sağlığımız, kişisel-manevi gelişim, maddi durumumuz, evliliğimiz, çocuk sahibi olmamız, kariyerimiz vb. 

Hepsi bir planın neticesinde gelişiyor. Hal böyle olunca İçinde yaşadığımız bu sistem, bize madde boyutunda bir çok şey kazandırırken, manen bizleri kendimize yabancılaştırıp uzaklaştırıyor. Özdeki benliğimize yabancılaşıyoruz ve farklı benlikle  hayatımıza devam ediyoruz.

Sonrasında  ise bir arayış süreci başlıyor. İşte  bu arayışın tek nedeni özdeki beni bulmaktır. Öze olan özlemidir kişinin!.

Bu defa gidecek hiç bir yeri kalmadığı zaman en doğru yere, ‘özüne-kendine’ gitmeye başlar insan…

İşte O andan itibaren de huzur ve mutluluğa kavuşur.

 Sevdiklerinize zaman ayırın, kendinize zaman ayırın bu hayatı çokta fazla ciddiye almayın , çünkü siz ne kadar kendinizi yıpratırsanız yıpratın belki zaman zaman yüzler değişecek ama zihinler ,bizlere enpoze edilen bu sistem ve kapital yapı değişmeyecek. Bu sebeple kürenin etrafında değil kardeşlikte ,sevgi de ve özde bizi biz yapan değerlerde buluşalım ve yaşamın içinde kaldığımız  süreyi kıymet verdiklerimizle, sevdiklerimizle tüketmeye hassasiyet gösterelim ve bunu hemen yapalım. Çünkü yarın çok geç olabilir…

 

Bu duygu ve düşünceler sonrasında geçirmiş olduğumuz Kadir Gecemizi  Mübarek Ramazan Ayınızı tebrik eder ,akabinde bizleri birlik ve beraberlikte buluşturacak olan özün simgesi Ramazan Bayramınızı en içten duygularımla kutlarım. Nice böylesi güzel anlamlı bayramlarda bir arada olabilmek umuduyla…

 Sevgi ,saygı ve hoşgörü ile kalın sağlıcakla.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.