Kocaeli Haber

Ankara Katliamı’nda Yaşamını Yitirenler Anıldı

Ankara Katliamı’nda Yaşamını Yitirenler Anıldı

10 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da yapılan mitinge düzenlenen bombalı saldırıda 103 vatandaşımız hayatını kaybetmiş bir çok vatandaş yaralanmıştı. Bugün hayatını kaybedenler için İzmit’te ortak anma çağrısı ile İzmit Sabri Yalım Parkı’nda anma programı gerçekleştirildi.

Çok sayıda siyasi parti, sendika, oda ve dernek üyesinin katıldığı anma etkinliği patlamada hayatını kaybedenler anısına bir dakikalık saygı duruşu ile başladı. Katliamda hayatını kaybedenlerin fotoğraflarının bulunduğu alana kurum temsilcilerinin kırmızı karanfiller bıraktı.

Mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz

Anma programında açıklamalarda bulunan Eğitim Sen Şube Başkanı Hicran Turan, “Bundan üç yıl önce ülkemizin içinden geçtiği şiddet ve çatışma ortamının sona ermesi için Türkiye’nin dört bir yanından gelen on binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen Emek, Demokrasi ve Barış mitingimize savaştan beslenen karanlık odaklar katliamla cevap verdiler. Eşitlik, özgürlük, demokrasi ve barış mücadelesi yitirdiğimiz arkadaşlarımızın en büyük emanetidir. Bizler bugün kadar olduğu gibi bundan sonra da bu doğrultuda kararlı mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Barış için oradaydık                                              

Turan’ın ardından ise katliamda hayatını kaybeden Korkmaz Tedik’in babası Erdoğan Tedik, “Anaların gözyaşı dinsin çocuklar hayatını kaybetmesin diye Ankara’da on binler toplanmıştı. Ben de orada oğlum Korkmaz ile kızım ile katılmıştım. Barış için oradaydık ama ne yazık ki o gün hiçbir önlem alınmadı. 103 aile 500 yaralıyla büyük bir aile olduk. Adalet arayışımız ısrarla devam ediyor. Dayanışma içinde olduğumuz süre boyunca sadece IŞİD’li katiller değil onlara yol verenler de hesap verir” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ