Kocaeli Haber

AKŞENER ADAYLARI AÇIKLADI

AKŞENER ADAYLARI AÇIKLADI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Kocaeli ziyaretindebazı ilçelerin aday adaylarını açıklamak için Tanyıldız Düğün Salonu’nda İYİParti Teşkilatı ile bir araya geldi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bugün yaptığıKocaeli ziyaretinde oldukça yoğun bir programı vardı.  Öğlen saatlerinde ilk olarak Kandıra’ya gelenAkşener Kandıra Muhtarlar Derneği’ne, ve Kandıra da bir şehit ailesineziyarette bulundu. Sonrasında KYÖD’te düzenlenen “Eril siyasette kadınsiyasetçi olmak” isimli programa konuşmacı olarak katıldı. Burada birçok siyasiparti başkanı ve kadınlarla bir araya gelen Akşener programın ardındanTanyıldız Düğün Salonu’nda İYİ Parti Teşkilatı ile buluştu. Burada ilk olarakkonuşan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız , “Çok kıymetli ablacım, sayınbaşkanım aramızda olmanızdan dolayı mutluluk duyuyorum. Sayın genel başkanımınçok yoğun bir programı var bu sürede bizlere zaman ayırması çok önemli. Bugün 4tane ilçe teşkilatımızın sizlerin de vermiş olduğu onay sayesinde bugüntanıtımını yapmak istiyoruz. Birkaç arkadaşımızın rozet töreni olacak. Siz çokseviliyorsunuz. 25 Yıldız siyaset yapan tek kadınsınız. Sizleri çok seviyoruz”dedi.

KAVGANIN BU MİLLETE FAYDASI YOK

Sonrasında partililere seslenen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Ben kocaeli’de kendimi misafir hissetmem o yüzden siz hoş geldiniz.  Bugün biliyorsunuz yerel seçimlere gidiyoruz. Yerel seçimlere giderken bazı siyasi partiler arasında ittifak ortaya çıktı. Yani AK Parti ve MHP arasında. Biz de seçime giderken her türlü katakulliye rağmen buradayız. Şimdi mahalli seçimler var. Onlara baktığımızda sanki savaşa gidiyoruz. Mübarekler,  muhtar seçilecek, İl Belediye Başkanı seçilecek, Büyükşehir Belediye Başkanı seçilecek. Böyle bir dille belediye seçimlerinin usuretle olması çok mümkün görünmüyor. Biz İYİ Parti olarak, her bir davranışında iftiraya uğramış yediden yetmişe cesur insanların bir araya geldiği siyasi bir parti olarak ne haydutlardan ne kabadayılardan korkmadığımızı ispatlamış, Allahtan başka kimseden korkmadığımızı göstermiş olduğumuz bir seçimin yapılması için elimizden gelenin yapacağımızı söylemek isterim. Kavganın bu millete bir faydası yok” dedi.

AYRILMIŞ TOPLUMLA KARŞI KARŞIYAYIZ

Akşener Konuşmasının devamında, “Kandıra’ya gittik. Pek çok hemşerim hoş geldin dedi bana. Farklı siyasi partilerin belediye başkan adayları için çalışacak olan o samimi hoşgeldinlerinin karşısında onları idare etmesi gereken o dostluk havasını sağlamak mecburiyetinde olanların baba kızı birbirine götüren temsilcileri reddediyoruz ve kınıyoruz. Biz bu şehri yönetecek insanları seçeceğiz. 37 yaşında bir tarih hocası olarak aday olmuştum. Kimseye düşman muamelesi yapmadım. Sayın Sefa Sirmen seçildi ve ben kendisini tebrik ettim. Yüzümüz kızaracak tek kelime etmedik. Pabuç kadar dille birbirlerine laf söyleyenlerin sonradan bir araya gelmesi bu millete bir hakarettir. İYİ Parti’nin adayları o şehrin sorunlarını tespit edip ona yoğunlaşacak. Dedikodu yapmayacaklar. Bu yarılmayı derinleştirecek bir tutumun tarafı olmayacaklar. Bugün Sayın Erdoğan’ı sevenler ve nefret edeneler diye ayrılmış toplumla karşı karşıyayız. Böyle bir bakış açısıyla bir ülke yönetilemez. Hiçbir insan mükemmel değildir. Her insan hata yapar, hata yapmalıdır” diye konuştu.

ADAYLARI AÇIKLADI

Akşener İYİ Parti’ye geçen kişilere rozetlerini taktı.Akşener, BBP Eski İl Başkanı Nurettin Bulut, eski AKP yöneticilerinden Ahmet Demir, Roman Dernekler Başkanı DemirDuygu, Roman Dernekler Başkan Yardımcısı Neşet Yılmaz’a rozetlerini taktı. Gebze’yeKadın Doğum Uzmanı Burcu Çetinkaya , Körfez’e Salih Şirin, Derince’ye MakineMühendisi Nurcan Acaroğlu Göktaş, Kandıra’ya Ercüment Şahin aday olarak gösterildi.  İREMANAR

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.