Kocaeli Haber

Akademi Lise Derince’de açılmaya hazırlanıyor

KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, lise öğrencilerine yönelik ücretsiz eğitim verdiği Akademi Lise kervanına Derince şubesini ekliyor. Gebze, İzmit, Gölcük ve Karamürsel’de hizmet veren Akademi Lise şubelerine önümüzdeki dönemde Derince de dahil olacak.

Derince Akademi Lise, Yenikent Mahallesi Galaksi İş Merkezi’nin ikinci katında hizmet verecek. Katta 7 dersliğin yanı sıra, bir satranç sınıfı, el sanatları atölyesi, bilgisayar sınıfı, kütüphane, öğretmenler odası, rehberlik odaları, ofis personel odaları, kafe, mescit, spor salonu, bilgi işlem odası, depo, danışma, öğretmenler odası ve bekleme salonu yer alacak. Derince Akademi Lise’deki tadilat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin, gençlerin hem lise derslerinde hem de üniversiteye hazırlıklarında önemli rol oynayan Akademi Lise Projesi büyük ilgi gördü. Akademi Lise’nin ücretsiz olması ve son üniversite sınavında ortaya koyduğu başarı grafiği de bu ilgiyi arttırdı. Büyükşehir Belediyesi artan ilgi karşısında Akademi Lise’yi İzmit dışına taşıma kararı aldı. İzmit’in ardından ikinci şube Gebze’de açıldı. Bu şubeyi, Gölcük ve Karamürsel ilçeleri izledi. Büyükşehir Belediyesi, Derince’den gelen talep üzerine önümüzdeki günlerde Akademi Lise’nin yeni şubesini Derince’de açacak. Bu şubenin açılmasıyla Derinceli gençler İzmit’e gelmek zorunda kalmadan kendi ilçelerinde eğitim alabilecek. Bu şubeden ayrıca Körfez’deki gençler da yararlanabilecek.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.