Kocaeli Haber

AK PARTİ DE KÖKLÜ DEĞİŞİM SİNYALİ !

Serhat Yılmaz

Serhat Yılmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partinin başına geçmesi ile birlikte parti ana kademesindeki değişim ve akabinde yapmış olduğu METAL YORGUNLUĞU ve İSTİFA İSTEMİ açıklamaları teşkilatlardaki yapılması öngörülen büyük değişimin en net sinyali olarak görülmektedir.

Çünkü 2019’a gidilen süreç son derece önemli ve meşakkatli bir süreç olacaktır.Siyaseti çok iyi bilen ve ciddi deneyim sahibi olan Reisi Cumhur bu yolda mevcut teşkilat kadroları ile başarılı olunamayacağının gayet net farkındadır.

Bu noktada Reisi Cumhur’un teşkilatlara vermiş olduğu mesajlar çok net ve açık anlaşılmaktadır tabi bunu ANLAYANA ! Bana göre bu yıl içerisinde teşkilatlarda başta olmak üzere belediyelerde ihtimal dahi vermeyeceğimiz, yok artık diyeceğimiz birçok kuvvetli isim neşter yiyecek.

Yani bu yıl 2019’a giden süreçte teşkilatlarda ve belediyelerde değişim ve düzenleme yılı olacak ! Neden mi çünkü Reisi Cumhur değişim için ilk talimatını BELEDİYE‘lerle ilgili veriyor. Referandumda bazı belediyeler ile teşkilatların yeterince çalışmadığını hatta bazı yerlerde evet oylarını aşağıya çektiğini belirtiyor.

Talimatında “Belediye başkanlıklarının tek tek değerlendirilmesini ve sonuçlara olumsuz etkisi olan belediye başkanlarının derhal görevden alınmasını, yerine derhal belediye meclisinden birinin seçilmesini” belirtiyor ve akabinde uyarıyor, “Bunu geciktirmeden yapın. 2018’de icraat yaparlar.

2019 zaten seçim yılı. Belediye meclisinden seçilen arkadaş başarılı olursa 2019’da onu aday gösteririz” ifadesi ilede ivedi değişimin sürecini başlatıyor. Bunun yanı sırada tabiki ‘teşkilat’lar geliyor. Cumhurbaşkanı, “İl başkanlarından yorulanların, heyecanını kaybedenlerin, sahada çalışmayanların belirlenmesini ve kongre sürecinde değiştirilmesi ile değişimin talimatlarına devam ediyor ve ekliyor; “Bize sahada heyecanla çalışacak İl başkanları lazım!” Reisi Cumhur ivedi bir şekilde AK Parti teşkilatları, belediye başkanlıkları ve hükümette ki değişikliklerin 2017 yılı bitimine kadar tamamlanmasını istiyor ve planlıyor. Bunu istemesindeki sebep bana göre epeydir varolan icraatsızlık dönemini 2018 yılı ile yeniden başta ekonomi ve yerel yönetimler olmak üzere icraat yılı olarak görmeyi hedefliyor olmasıdır.

Uzun süredir gündemi üretim olmayan ülkemiz için 2018 yılı icraat açısından çok önemli bir yıl olacak. Sayın Cumhurbaşkanı bencede çok önemli ve radikal bir karar almış. Bugün birçok il ve ilçe teşkilatlarında parti aşkı olmayan sadece bir üst basamağa geçebilmek için göreve talip olan, bunun için mücadele veren teşkilat yöneticileri ile bu partinin bir yere gelmesini beklemek hayalcilikten öteye gitmez değişim yapılmazsa gitmeyecektirde. Çok uzağa gitmeye gerek yok hemen yanıbaşımızda yaşanan olaylara bakmak yeterli olur düşüncesindeyim.Yakalarındaki AK Parti rozetiyle boy boy fotoğraf karesi veren PARTİLİ büyük insanlar gönüllerindeki varolan koltuk sevdası amacına ulaşmayınca yani umduklarını bulamayınca ( çünkü onlar gibi düşünen bir sürü insan var yalnız değiller ) anında 90 derece dönüş yapar vaziyette ve bir anda Sayın Erdoğan’a ağız dolusu kin ve nefretini kusacak karakterdeki insanlarla yatıp kalkan ve onların ağzına bakan kaç insan tanıdık ve aklımıza geliyor bir düşünün bakalım KOCAELİ‘de. ! AK Parti daha uzun yıllar iktidarda kalmak dümenin başında olmak istiyor, ANAP gibi, DYP gibi, DSP gibi tarihe gark olmak istemiyorsa Sayın Cumhurbaşkanı’nın düşündüğü gibi 2017 yılını değişim ve yenilenme yılı olarak ilan etmesi ve bunu da hemen uygulamaya koyması kaçınılmaz bir şart.Çünkü mevcut varolan küçük hesapçılarla teşkilatçılıkta olmaz, particilikte olmaz.Bana varsa bir avanta partiliyim ! yoksa bana ne partiden ! bana ne ülkeden ! diyenlerin kesinlikle partiden ihraç edilmesi şart !

SON İKİ SEÇİMDE BAZI BÖLGELERDE REİSİ CUMHUR RESMEN CEKETİNİ KOYARAK SEÇİM KAZANDIRMIŞTIR !

16 Nisan’da yapılan referandumda MHP’nin de Evet’e destek vereceğini açıklaması üzerine yüzde 51 zaten AK Parti’nin kendi oyu var.İlave yüzde 13 civarında MHP‘den gelecek oyu hesap edersek yüzde 64 eder.Hadi MHP içi muhalifleri çıkaralım yüzde 56 kesin Evet çıkar diye düşünülüyordu.Peki ya ne olduda yüzde 51’de kalındı.Alınan bu oy AK Parti’nin kendi oyu ise MHP’ninki nerede idi ? MHP destek verdiyse AK Parti’nin kaybı nerede olmuştu ? O dönem herkes biribirine bir yandan bu soruyu sorarken bir yandan da lokal olarak alınan sonuçlara bakarak ‘Biz çalıştık oran yükseldi’ diye kerameti kendisinden biliyordu.

Geçin bu işleri ! Kimse kimseyi kandırmasın arkadaş. ! Referandumda alınan oy Reis’in kendi oyu ile MHP’nin verdiği destek sonucu ortaya çıkan bir tablodur. ‘Erdoğan olmasa vallahi de billahi de oy vermem ben bu teşkilata’ diyen kaç insan tanıyoruz etrafta bir düşünsenize ! Ülkeye gerçekten hizmet edilsin,adaletli olunsun,refah ile huzur içinde yaşama arzusu ile oy vermekten gayri hiçbir menfaat gütmeyen gerçek AK Partililerin ‘İnşaallah Sayın Cumhurbaşkanı bu konuda kararlı davranır, inşalllah bu 2 yüzlü davrananlar partiden ayıklanır’ diye dua etmeye başladıklarını duyar gibi oluyorum. Hep birlikte bakıp göreceğiz.

 

Sevgi, saygı ve hoşgörü ile kalın sağlıcakla…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.