Kocaeli Haber

Ahir Zaman

Ahir Zaman

Sözlerime sözlerin en güzeli olan Allah'ın adıyla, Bismillah diyerek başlıyorum. O ki bize dogruyu yanlısı gösteren, o bize hakkı hakikati öğreten, o bizi bizden iyi bilen, âlemlerin Rabbi olan Allah'tır.

İşte o Rabbimiz bize şöyle buyuruyor; "Zinaya yaklaşmayın. Çünkü o pek çirkindir ve kötü bir yoldur".

Hal öyle bir hal aldı ki, insanlar Allah'tan habersizmiş, Allah'ın ayetlerinden habersizmiş gibi rahatça zina yapabiliyor. Kız arkadaşım diye adlandırdığı kişiyle istediği melaneti utanmaksızın yapabiliyor ve bunları yaparken utanmıyor, sıkılmıyor. Bu durumlardan ne yazık ki rahatsız olan dahi yok. Bu içinde bulunduğumuz durumun sorumlusu olarak ben suçun büyüğünü kendimizde buluyorum.

Çünkü sevgili Peygamberimiz bizlere buyuruyor ki; "Bir yanlış görürsen elinle düzeltmeye çalış, buna gücün yetmezse dilinle düzelt, ona da gücün yetmezse kalbinle buğz et” buyurmakta.

Peki bizler kendimize soralım şimdi, Bunların hangi birini yapıyoruz? Veya yapmaya çalışıyoruz.

Rabbimiz bize haber veriyor bildiriyor ki; "Sizden hayra çağıran, iyiliği emreden ve kötülükten men eden bir topluluk bulunsun. İşte kurtuluşa erenler onlardır".

Yahu yok mu bizim içimizde kurtuluşa ermek isteyen? Yok mu üç günlük dünyasını cennet karşılığında Allah'a satan? Allah'ın isteği gibi yaşayan, yaşatan… Kimseyi kırmadan, dinimize küstürmeden, zinanın yanlış olduğu gerçeğini anlatalım genç arkadaşlarımıza ve bunu meşru olarak gören insanlara. Mahremiyetin önemini anlatalım. Nikahın ve helalin güzelliğinden bahsedelim onlara. Ne dinimizde ne ülkemizde ne de insanlıkta etik bir durum olmadığından bahsedelim ulu orta yerde mahremiyeti sergilemenin. Kötülüklerin başında geldiğini anlatalım her fırsatta.

Peygamberimiz hadisinde; "Ahir zamanda sokak ortasında zina yapacaklara, 'Gidin bu işi başka yerde yapın' diyene cihad sevabı yazılacak ya da Hz. Ebû Bekir gibi faziletli olacak.

" Hadi o zaman ayıp demeye, hadi o zaman günah demeye, hadi o zaman Hz. Ebû Bekir olmaya… Eğer ki biz kötülük edenleri uyarmaz ve iyilik etmessek, 'bizi ilgilendirmez' deyip geçersek, ne olacağını, kimlerin zarara uğrayacağını 1400 yıl öncesinden Peygamberimiz bizlere haber veriyor.

Sahabeler peygamberimize gelerek; -"Yâ Resulallah, içinde iyilerin de bulunduğu bir ülke helak olur mu?" diye sordular. Peygamberimiz ise cevap olarak; -"Evet. Günah işlenirken iyiler sükût ederse, hepsi helak olur." Buyurdu.

Ya Rabbi, bizleri hayırlı işler yapıp, hayırda yarışanlardan eyle. (ÂMÎN)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.