İşte Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber

Acun Ilıcalı TV 8’i Sattı

Acun Ilıcalı TV 8’i Sattı

Türk televizyon tarihinde eşine az rastlanır bir başarı yakalayan Acun Ilıcalı, sahibi olduğu TV 8’i sattı. Ilıcalı daha önce uluslararası bir yayın kuruluşu ile masaya oturan fakat kanalın borçları nedeni ile anlaşma iptal olmuştu. Geçtiğimiz günlerde Acun Ilıcalı kanalını Medical Park’a satmak için anlaştı.

Acun Ilıcalı, daha önce 70 milyon dolara satın aldığı kanalın bir kısmını Doğuş Holding’e satmıştı.

Ekonomik nedenlerle gerçekleşen bu satıştan sonra da kanalda zor günler devam etti. Her şeye rağmen popülerliğini yitirmeyen programları ile TV 8’i yeniden şahlandıran Ilıcalı’ya, reddedilemeyecek bir teklif geldi.T

Önce Azerbaycanlıların sahip olduğu Global Medya ile görüşen Ilıcalı, bu görüşmede anlaşma sağlayamadı. Ardından Medical Park ile görüşen Ilıcalı, anlaşma sağladı.

MEDICAL PARK’IN YATIRIMCISI TÜRKVEN

Muharrem Usta’nın kurduğu bünyesinde Medical Park ve Liv Hospital’i bulunduran sağlık şirketine, geçtiğimiz yıllarda Türkven isimli Alman şirketi yatırım yaptı.

ACUN MEDYA DEVAM EDECEK

Öte yandan televizyon kanalının satışının ardından Acun Ilıcalı’nın, Acun Medya şirketiyle dünyanın birçok ülkesine yarışma programı yapmaya devam edeceği de belirtiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

71