İşte Kocaeli Gazetesi | Kocaeli Haber

TOKİ İçin Başvuru Yerleri Belli Oldu

TOKİ İçin Başvuru Yerleri Belli Oldu

Toplu Konut İdaresi (TOKİ)  tarafından 35 ilde 5 bin 543 konutu satışa sunuldu. Başvuru şartlarının ne olduğu ve nerelere başvurulacağı belli oldu.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) düşük fiyatlar ve taksit seçenekleriyle dar ve orta gelirli vatandaşları ev sahibi yapıyor. Geçtiğimiz gün basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 67 şehirde, 140 projeyle yürütülecek 50 bin yeni sosyal konut hamlesin’den bahsetti.

TOKİ Başkanı Ömer Bulut 50 bin konutun, 32 bin 198’inin 2+1, 17 bin 802’sinin ise 3+1 olduğunu belirterek, “Alt gelir grubu vatandaşların daha rahat konut sahibi olabilmelerini sağlamak bakımından, 2+1 konut sayısı yüzde 64.” dedi.

“Nerelere Başvuru Yapılacak”

Konuşması sırasında başvuru koşullarına da değinen Bulut, Türk vatandaşı olmak ve il sınırları içinde en az bir yıl ikamet etmek şartı bulunduğunu belirterek, 2+1 konutlar için 25 , 3+1 konutlar için de 18 yaşını doldurmuş olmak şartının bulunduğunu bildirdi.

Bulut, 2+1 konutlar için hane halkı gelirinin 4 bin 500 liranın altında olması gerektiğini belirterek, bu rakamın İstanbul için 4 bin 800 lira olduğunu bildirdi.

Başvuruların Ziraat Bankası ve Halk Bankası aracılığıyla yapıldığının altını çizen Bulut, “bugünkü rakamlara göre 10 bin 820 başvuru oldu. Çok yoğun bir ilgi ile karşı karşıyayız. Talep toplama işlemlerine 19 Nisan’a kadar devam edeceğiz.” dedi.

Kura Çekilecek

Konuşmasına devam eden Bulut, “Kontenjanı aşan talep olacağını öngörüyoruz. Fazla talep olması halinde noter huzurunda kura çekerek, hak sahipleri belirleyeceğiz.” diye konuştu. Aynı zamanda Bulut, “En geç 36 ay içinde konutları hak sahiplerine teslim edileceğiz ve 2+1 konutların taksit ödemelerinin konut teslimlerinden sonra başlayacağız.” diye belirtti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

71