Bakan Arslan: Kocaeli’ne 6 Milyar 880 Milyon Lira Yatırım Yaptık

Bakan Arslan: Kocaeli’ne 6 Milyar 880 Milyon Lira Yatırım Yaptık
Reklam

(KSO) meclis toplantısında konuşan , Denizcilik ve Haberleşme Bakanı , “Bu güne kadar bakanlık olarak son 15 yıldır Kocaeli’ne yaptığımız yatırımların tutarı 6 milyar 880 milyon Türk lirası. Elbette helali hoş olsun. Üreten kazanan Kocaeli için hiç şüphe yok ki bunlar yapılmak durumunda” dedi.

KSO’nun 7’nci dönem meclis toplantısına Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, , , , , sanayici ve işadamları katıldı. Kocaeli’nin Türk imalat sanayi üretimine katkının çok büyük olduğunu söyleyen Bakan Arslan, şöyle dedi:

“İstanbul’dan sonra ikinci sırada geliyorsunuz. Kocaeli’nin ekonomik faaliyetlerinin yüzde 51 fazlasının sanayiden kaynaklandığını düşünürsek yaptığınız işin çok çok önemli olduğunun farkındayız. Yine kara, deniz ve demir yolu ulaşımın sağladığı ve ulaştırma türleri arası entegrasyon konusunda avantajlı bir konuma sahipsiniz. Kara yolu, deniz yolu, demir yolunun bir fiilin entegrasyonu özellikle ihracat açısına batıya doğru ve ya Orta Asya, Çin’i de hedef pazar olarak düşünseniz oraya kadar demir yolu ve kara yolu ile yük gönderebilme avantajına sahip bir konumdayız bunu biliyoruz. Bunun içinde çok yatırım yapılıyor. Bu güne kadar bakanlık olarak son 15 yıldır Kocaeli’ne yaptığımız yatırımların tutarı 6 milyar 880 milyon Türk lirası. Değerli başkanım elbette helali hoş olsun üreten kazanan Kocaeli için hiç şüphe yok ki bunlar yapılmak durumunda.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ